İçindekiler

Bambu halı yıkama

Bambu halı lekesi nasıl çıkar? Bambu halı nedir? Bambu Halı Yıkamaya Verilir mi? Bambu Halı Yıkama Fiyatları?

manisa ruya hali 1024x711 - BAMBU HALI YIKAMA
Manisa Halı Yıkama

Bambu’nun Tarihi

Bambu Asya’da yetişen ve başlıca Asyalılar olmak üzere çeşitli kültürler tarafından kullanılan, çok kullanışlı muazzam bir bitkidir. Uzakdoğu’da balta girmemiş bambu ormanları bulunmaktadır. Ayrıca devasa bambu yetiştirme çiftlikleri bulunmaktadır. Müthiş bir büyüme hızına sahiptir. Günde 90cm uzayabilir ve bu özelliği bitkiyi, nebatatın kralı yapar. Asırlardır insanlığa hizmet etmiş olan bambu bitkisi teknolojinin de gelişmesi ile ipek bir iplik elde edilerek halı üreticileri tarafından son yıllarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Doğal bir bitki olması nedeniyle tüm Dünya’da büyük rağbet gören bambu halılar sağlığınız açısından da önemli bir bileşendir. Bambu bitkisi bulunduğu ortamda atmosfere bol miktarda oksijen yayar. Oksijeni temizler ve odanızın hava kalitesini artırır. Hiçbir zararlı bileşen içermez.

Bambu Halılar Nasıl Üretilir?

Bambu Halı yumuşaklığından ve  parlaklığından dolayı aynı zamanda bambu ipek olarak da adlandırılmaktadır. Bambu halılar doğal bir  elyaf olan bambu ipliğinden dokunmaktadır. Bambu tropikal bölgelerde yetişen, çok kısa sürede yetişen bir bitkidir. Bitki olgunluğa eriştiğinde, ıslatılarak gövdesi hamur haline getirilir. Bu hamur liflendirilerek bambu ipliği elde edilir. Bambu ipliğinden de makinelerde dokunularak bambu halılar elde edilir.

Bambu ipliği doğal bir parlaklığa sahiptir ve doğal serinlik hissi yaratmaktadır. Parlaklığından dolayı dokunduktan sonra merserizasyona ve apre gibi ek işlemlere gerek duyulmaz. Bundan dolayı bambu halılar gerçek ipek halılara çok yakın bir görünüme sahiptir.

Bambu halı nerelerde kullanılabilir?

Bambu ipliğinden üretilen halılar, doğal antibakteriyel özelliğe sahiptir. Dolayısı ile bebek odası, çocuk odası, toza karşı alerjisi olanlar gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Bambu hafif bir iplik olduğu için dokunan halılar orta incelikte ve hafifliktedirler. Bel sorunu yaşayanlar, yaşlılar yerinden kaldıramadıkları koca koca halıları artık sıkıntı yaşamadan bambu halılar sayesinde kendi kendilerine yapabilecekler. Boyayı emme özelliğine sahip bambular birçok  renk ve doku çeşidine sahiptir. Çıplak ayakla basıldığında halı size serinlik hissi verecektir ve vücudunuzdaki negatif enerjiyi alacaktır. Bu özelliğinden dolayı yatak odalarında da gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Ancak, Bambu halıların hassas yapısı nedeniyle üzerindeki oluşabilecek lekelerin çıkarılması güç olduğundan mutfak gibi alanlarda kullanılması önerilmemektedir.

Bambu Halı Nasıl Temizlenir? Lekesi Nasıl Çıkar?

Bambu halı nasıl temizlenir? Evinizde bambu halılarınıza periyodik bakımlar yaparak, uzun ömürlü kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu rehber, bambu halılarınızın evde bakımı konusunda çok önemli bilgiler içerir.

  • Yüzeyi nemli, temiz bir bezle temizleyin.
  • Hafif bulaşık sabunu ve su çözeltisi ile lekeleri temizleyin.
  • Kaba kalıntılardan kurtulmak için, balkonda hafifçe çırpın.
  • Elektrikli süpürge ile süpürecekseniz kıllı fırça ucunu çıkartın ve kıl olmayan bir uçla süpürün.
  • Sandalye veya mobilyaların ayaklarını bambu halılarınızın üzerine gelmemesine özen gösterin. Ağırlık ve keskin ayaklarından dolayı mobilyalar, bambu halınıza zarar verebilir. Bu gibi durumlara karşı ayakların geldiği yerlere keçe koyun.
  • Sandalye veya mobilya tekerlekleri bambu halılarda kullanılması tavsiye edilmez.
  • Doğrudan, uzun süreli güneş ışığına maruz kalan tüm lifler bir dereceye kadar solmaya maruz kalacaktır. Güneşli bir yerdeyse lütfen halınızı düzenli olarak döndürün.

Bambu halı yıkamaya verilir mi?

Bambu halılar diğer halılar gibi yıkamaya verilebilirler, ancak hassas yapılarından dolayı bambu halılar yıkanırken özel halı yıkama yöntemleri kullanılmaktadır. Her ne kadar bakımı kolay gibi görünse de bambu halılar çok narin ve hassas yapılarından dolayı çok çabuk deformasyona uğrayabilmektedir.

Bambu halı yıkama konusunda detaylı bilgiler verdik. Faydalandığınızı umuyoruz ve çeşitli zamanlarda kampanya, çekiliş ve indirimlerden yararlanmanız için sizi fabrikamhaliykm instagram sayfamıza bekliyoruz.

Manisa'nın öncü halı yıkama fabrikası olan Rüya Halı Yıkama Merkezi tarafından halılarınız servis başlangıcından size teslim edilene kadar kendi özelliklerine bağlı olarak temizlenmekte ve büyük bir özveri ile yıkanmaktadır. Halı yıkama fabrikalarında tüm halılara standart hizmet vermek, birbiri ile farklı dokuma ve kalitedeki, farklı fiyatlardaki halılara haksızlık olacağının bilincinde olarak Manisa'da halı yıkama hizmeti vermekteyiz.

Sizler de firmamızı arayarak bambu halılarınızı temizletmek üzere ekiplerimize güvenle teslim edebilir ve memnuniyet garantili olarak hizmet alabilirsiniz. Bizi aradığınızda öncelikle sizin talep ettiğiniz zamanda servislerimiz gelerek halılarınız evinizden teslim alırken, halı yıkama fabrikasında özenle yıkama, sıkma, kurutma işlemlerine tabi tutulduktan sonra, kalite kontrolden geçerek profesyonel olarak paketlenir ve sizin istediğiniz zaman dilimlerinde adresinize teslim edilir. Halılarınız teslim edildikten sonra "memnuniyet garantisi" kapsamında ücretsiz yeniden yıkatma hakkınız her zaman bulunmaktadır.

Manisa Fabrikam Halı Yıkama Merkezi

Manisa'nın en kaliteli halı yıkama hizmetini sunan firmalarından biri olan Rüya Halı Yıkama ile halılarınız ve kilimleriniz özenle ve en uygun fiyatlarla yıkanırken sizlere sadece temizliğin keyfini sürmek kalır.

  Bizi arayarakservis talep formunu doldurarak talepte bulunun
  Ekibimiz size uygun zamanda gelip halılarınızı alsın
  Halılarınız özenle yıkansın
  Kalite kontrolden geçerek tekrar servis aracına yüklensin
  Talep ettiğiniz zamanda servisimiz halılarınızı teslim etsin